Читать «Бабин Яр: версії гіркої правди» онлайн - страница 8
Данило Дятель
Іншими словами, обговорення всіх організаційних, фактичних і матеріальних передумов практичної реалізації пов'язаних з вирішенням завдань, навіть не розпочалося приблизно до середини березня 1942 року. Гейдріх лише повідомив про особисту присутність на обговоренні підготовки до остаточного вирішення. Це знову підтверджує наші попередні аргументи.
Засадничі питання ще належало врегулювати. Потрібно зробити значний крок від урегулювання засадничих питань до планування деталей і наступний крок до реалізації детальних планів. Гейдріх нагадує:
а також:
Наскільки масові вбивства є ймовірними за декілька місяців навіть до попереднього схвалення евакуації жертв? Частковою метою евакуації було також здобуття досвіду "щодо майбутнього остаточного вирішення жидівського питання". Таким чином, на той час не існувало навіть загальної концепції.
Для підготовки остаточного вирішення (документ визначає це поняття як евакуацію і використання жидів в якості робочої сили) пропонуються консультації між експертами з Міністерства закордонних справ, Поліції безпеки і Служби безпеки. Знову немає нічого певного.
Звідси виникає гостре запитання: за чиїм наказом здійснили "33771 вбивства", що вчинені 29 і 30 вересня 1941 — за чотири місяці до конференції в Ванзеє і майже за п'ять місяців до того як спірні копії протоколів Ванзейської конференції, нарешті, надійшли учасникам? Певна річ, масові вбивства без дозволу вищих інстанцій є неймовірними. Тим більше, враховуючи, що навіть пізніше, тобто після Ванзейської конференції, гітлерівська судова система засудила чималу кількість комендантів концтаборів — і деяких з них навіть стратили — за жорстокості та інші порушення.
Отже, коли у дійсності відбувалися вбивства?
6.3. Місце злочину
Де був скоєний злочин?
· На цвинтарі, поруч із цвинтарем, у лісі, і якщо так, то в якому?
· На краю яруги, в ярузі, і в якій зрештою ярузі?
· У цегляному заводі, в Києві, в душогубках, або, можливо, навіть в річці Дніпро?
6.4. Знаряддя вбивства
Які знаряддя вбивства вказуються в обговорених джерелах?
· кулемети
· автомати
· автоматичні гвинтівки
· приклади
· кийки
· каміння
· танки
· міни
· ручні гранати
· душогубки
· багнети і ножі
· поховання живцем
· утоплення
· ін'єкції
· ураження електричним струмом
Можливо, німці скористалися радянським методом страти — пострілом в потилицю?
Що зробив би неупереджений суд при розгляді справи передбачуваного масового вбивці, якщо показання свідків настільки розбігаються?
6.5. Логістичні та організаційні питання
Щоб розстріляти протягом двох днів 33771 або навіть набагато більше людей і знищити всі сліди (що неможливе за сучасних можливостей криміналістики!) потрібна неабияка організація та чудова логістика. Деякі аспекти цього вже обговорювалися в контексті конкретних питань, і через брак місця ці питання надалі не розвиватимемо.