Читать «Пригоди. Подорожі. Фантастика - 89» онлайн - страница 162
Вадим Бурлак
…і жінка взяла їх за руки, і пішли вони втрьох, і дороги не знали, й не відали, що з ними буде — їх кликали Сонце, Земля і Воля, незвідане і прекрасне…
ЗМІСТ
ПОДОРОЖІ
Де Боплан Левассер. ОПИС УКРАЇНИ
Кузнецов Олександр. “ІКАР” — ВІТРИЛА НАД ОКЕАНАМИ
Фурдуй Ростислав, Бурганський Гарій. “ВІЧНЕ МІСТО — ТІАУАНАКО
Бурлак Вадим. “ПОЛЯРНИЙ ОДІССЕЙ”
ПРИГОДИ
Стороженко Павло. СМЕРТЬ, ЯКА ВЛАШТОВУВАЛА ВСІХ
Савченко Віктор. ХАМСИН
Короткий Роберт. ПОДАРУНОК БЕЗОДНІ
ФАНТАСТИКА
Ганапольський Матвій. ГОТУВАННЯ ВАХРУСТА. Переклад Б. Жолдака
Горват Василь. ОСТАННЯ НІЧ
Гусєв Володимир. ВУЗЛОВИЙ МОМЕНТ
Дашкієв-Шульга Микола. НЕ ЧІПАЙТЕ КВІТІВ!
Івченко Володимир. У ТЕНЕТАХ ЧОРНОГО ДИЯВОЛА
Кашуба Володимир. ГРИМАСИ ПРОГРЕСУ
Левчин Рафаель. ДИСЕРТАЦІЯ
Меркулов Михайло. ЗОЛОТІ РИБКИ ПІД ЧОРНИМ ЛАКОМ
Плєхов Василь. ЗУСТРІЧ
Сорока Володимир. СВАРКА
Шарварок Олександр. МЕЖА ДОПУСТИМОГО
1
2
Паклава — виноградний сік, згущений до в’язкості меду.
Комментарии
1
З храмів уціліли тільки два — Софійський та Михайлівський… — Софійський собор було збудовано при київському князеві Ярославі Мудрому (1018–1054), “золотоверхий” Михайлівський собор — при Святополку Ізяславичу (початок XII ст.). Як і інші численні пам’ятки архітектури, обидва собори сильно постраждали під час нашестя Батиєвих орд 1240 року, але згодом були відновлені: Михайлівський — у XIV столітті, Софійський — у 30-40-ві роки XVII століття при митрополиті Петрові Могилі.
2
…від церкви святого Василя… ще видніються рештки мурів… — Церква святого Василя (Трьохсвятительська) була збудована на початку 80-х років XII століття князем Святославом Васильовичем і перебувала на його княжому дворі.
3
У храмі збереглися пам’ятники кількох князів… — До наших днів у київському Софійському соборі зберігся саркофаг Ярослава Мудрого.
4
Одна з них стоїть при ратуші… — Мова йде про Успенську церкву (згадану в “Слові о полку Ігоревім” як богородиця Пирогоща); поблизу від неї було споруджено будівлю ратуші — приміщення міського самоуправління.
5
…при ній міститься також університет або академія. — Мається на увазі Київський (Києво-Могилянський) колегіум.
6
…названа магістратським містом. — Магістратом називалось міське управління, що складалося з членів ради (консулів, райців) та судових засідателів (лавників).
7
Денарій — найдрібніша розмінна монета.
8
Евксінський Понт (Гостинне море) — давньогрецька назва Чорного моря.
9
.…коли б’ються в таборі… — До цього місця сам автор дав примітку: “Табір — це вози, за якими захищаються козаки при пересуванні відкритим полем”.
10
Це… доводиться і теперішнім повстанням… — Мається на увазі Визвольна війна українського народу на чолі з Богданом Хмельницьким.
11
.…море покривало… усі ці рівнини… приблизно 2000 років тому. — Насправді територія України була вкрита морем у віддалені геологічні епохи, десятки мільйонів років тому.