Читать «Rework. Ця книга переверне ваш погляд на бізнес» онлайн - страница 47

Джейсон Фрайд

Також пам’ятайте, що практично всі славетні бренди починали без піар-кампаній. Starbucks, Apple, Nike, Amazon, Google і Snapple – усі вони із часом стали знаменитими, але аж ніяк не завдяки потужній піар-підтримці.

Розпочніть збільшувати вашу аудиторію просто сьогодні. Зробіть так, аби людям було цікаво отримувати від вас інформацію. Послідовно працюйте в цьому напрямку. І через кілька років ви будете підсміюватися, слухаючи, як люди обговорюють ваш «раптовий» успіх.

Наймання працівників

Спершу робіть усе самотужки

Ніколи не наймайте працівника на роботу, яку ви спершу не пробували виконувати самі. Так ви зрозумієте суть цієї роботи і знатимете, яким має бути добре виконане завдання. Згодом ви зможете створити реалістичний опис посадових обов’язків і знатимете, що питати у кандидатів на інтерв’ю. Ви також зрозумієте, чи потрібен для цієї роботи працівник на повний день, або досить наймати когось на півставки, або залучати підрядників. Можливо, вирішите, що й далі будете виконувати цю роботу самотужки (і цей варіант був би найкращим).

До того ж ви станете значно кращим менеджером, бо контролюватимете процес, який добре вам знайомий. Ви знатимете, коли слід покритикувати працівника, а коли заохотити.

У себе в 37signals ми не наймали системного адміністратора доти, доки один із нас не витратив ціле літо на самостійне налаштування цілої купи серверів. Упродовж трьох перших років один із нас тягнув на собі всю технічну підтримку клієнтів, і лише потім найняли окремого працівника для цієї роботи. Образно кажучи, перш ніж зробити пас, ми самі якомога довше бігли з м’ячем. Завдяки цьому, коли ми нарешті вирішували, що пора наймати працівника, ми точно знали, кого шукаємо на ту чи іншу позицію.

Часом у вас з’являтиметься відчуття перевтоми, виснаженості й навіть поразки. Це трапляється з усіма. Ви можете подолати цю кризу, найнявши когось, а можете самотужки знайти вихід. Спробуйте зробити це самотужки, навчаючись на власному досвіді. Усі ваші жертви на початковому етапі справи будуть щедро компенсовані мудрістю, яку ви здобудете.

До того ж корисно власноруч дослідити всі аспекти свого бізнесу. Інакше з часом ви втратите контроль над своєю справою, цілковито переклавши її в руки інших людей. Це було б небезпечно.

Наймайте людей, коли вже вибилися із сил

Не наймайте для задоволення; робіть це, аби позбутися головного болю. Завжди запитуйте себе: «Що трапиться, якщо ми нікого не наймемо? Чи справді ця додаткова робота, яка нас так обтяжує, така необхідна? Чи не могли б ми вирішити цю проблему за допомогою якоїсь додаткової програми чи відмови від усталеної практики? І що трапиться, якщо ми взагалі припинимо це робити?».

Так само, якщо від вас іде працівник, не поспішайте замінювати його іншим. Подивіться, як довго ви зможете давати собі раду без цього працівника і цієї посади. Може виявитися (і часто виявляється), що насправді вам і не треба так багато людей, як ви гадали.