Читать «Суча дочка» онлайн - страница 38
Валентина Мастєрова
— Мельниченко Володимир Аркадійович, кореспондент. Завітав до нас із Києва. Цікавиться господарствами, які… — обвів поглядом присутніх, глянув на кореспондента, — ну, можна сказати, відстаючі.
Видно було, що йому самому ніяково за цю місію і він хоче швидше звідси поїхати.
— То… може, пообідаємо спочатку? Ви ж з дороги… — Данило Павлович почервонів і замовк.
— Ні, ми вже пообідали. — Секретар райкому бачив розгубленість голови і промовив із притиском: — Ведіть нас у контору й покажіть Володимиру Аркадійовичу, що у вас там виходить за півроку: по надоях, приросту м’яса. А потім ферму побачимо і все інше, щоб чоловік міг зробити аналітичний матеріал.
Усі рушили до дверей, тільки Олена повернулася й пішла до мотоцикла.
— Ти куди, Олено Миколаївно? — зупинив її голова.
— А що мені робити у кабінеті? — відповіла різко, сердито глянула на журналіста. — У мене он пшеницю треба обкосити. Завтра-післязавтра комбайни підуть.
— Ви у поле? — журналіст ступив за Оленою. — Можна і я з вами? Документи пізніше подивлюся. Дякую вам, — повернувся до секретаря райкому і потиснув йому руку.
Олена завела мотоцикла й сіла, молодий чоловік і собі усівся позаду неї. Вона з місця увімкнула третю швидкість, мотоцикл рвонув, і журналіст, махнувши руками у повітрі, ухопився за жінку. Біля контори всі мимоволі посміхнулися, а Данило Павлович промовив повеселілим голосом:
— Ну, то що — в контору чи за журналістом?
— Привезете завтра в район, — другий секретар посварився пальцем.
— Та глядіть мені… — І пішов до машини.
— Та ми його до самого Києва відправимо вищим класом, — промовив Данило Павлович услід від’їжджаючому УАЗу. — Ну, Олена, ну й молодця. А ти, Сергійовичу, давай швиденько організовуй ланку на ферму, примарафетьте її, скільки встигнете. Думаю, вона журналіста до вечора на ферму не повезе.
Олена виїхала за село, звернула вліво і вже трохи тихіше поїхала польовою дорогою. Минули невеличкий гайок, потім — лісосмугу, за якою відкривалося чимале пшеничне поле. Спинилися, молодий чоловік зіскочив із мотоцикла, Олена так і залишилася сидіти, тільки вимкнула двигун.
— Гарно! — вигукнув той, озираючись навкруги. — Це ваше поле?
— Тут усі поля наші, — відповіла непривітно.
— А ви? Ви ж агроном, коли я не помиляюся? — згадав, як її представляли.
Олена, здалося, не почула запитання, дивилася кудись поперед себе, потім повернула голову, зняла шолома й повісила на руль.
— Агроном, та не зовсім — я ще не закінчила академії.
— Ви вчитеся? — аж зрадів журналіст. — Розкажіть мені про себе.
Дістав із сумки блокнот і ручку.
— Сідайте, — Олена кивнула на сидіння позаду себе.
— Чому ви така непривітна? Я все-таки запитую не з особистої цікавості, — сховав блокнот і сів на мотоцикла. — Я хотів би написати про красиве хлібне поле…
Олена не дослухала, увімкнула двигун. Їхали поволі. По обидва боки дороги гойдалося на вітрі дозріле колосся. Гречане поле ще доцвітало й біліло, мовби усипане снігом.