Читать «Літопис Руський. Київський літопис» онлайн - страница 8
Автор невідомий
Печать єпископа смоленського Мануїла.
У сей же рік билися новгородці з суздальцями на Ждані-горі, і одоліли суздальці новгородців.
У той же час пішов Юрій [Володимирович]
І Всеволод Мстиславич оддав у Ляхи дочку свою Верхуславу.
У РІК 1138
У РІК 6646 [1138].Вигнали новгородці князя свого Всеволода Мстиславича з Новгорода, а Святослава Ольговича ввели до себе. І Всеволод Мстиславич прийшов
Того ж року прийшли псковичі і взяли до себе Всеволода [Мстиславича] княжити, а від новгородців одділилися.
Того ж року він преставився, сидівши [у] Пскові, місяця лютого в десятий [день], у четвер масляної неділі. Там же він і покладений був у церкві святої Трійці, що її сам був спорудив у Пскові.
У РІК 1139
У РІК 6647 [1139].Преставилася Володимирівна Єфимія місяця квітня в четвертий день, у понеділок великодньої неділі.
У сей же рік вигнали новгородці Святослава Ольговичаі прийняли його смольняни, а Ростислава Юрійовича новгородці посадили в себе.
У сей же рік привів Всеволод Ольгович половців до [города] Прилука, і взяв він інші городи,
Ярополк тоді скликав братів своїх, і з синівцями своїми зібрався, і з суздальцями та ростовцями, І з полочанами та смольнянами,
Печать посадника новгородського Петрила Микулича.
Печать Всеволода-Гаврила Мстиславича.
Печать Володимира-Івана (?) Всеволодовича.
Всеволод же почув, що багато воїв у Ярополка, [і] убоявся, а люди, чернігівці, заволали до Всеволода: «Ти надієшся утекти в Половці, а волость свою погубиш? То до чого ти назад вернешся? Лучче облиш оту свою зарозумілість і проси собі миру. Ми бо знаємо милосердя Ярополкове, що він не радується кровопролиттю, і задля бога він захоче миру. Він же береже землю Руськую!»
Всеволод тоді, це почувши, схаменувся і почав слати [послів] із благанням до Ярополка, просячи миру в Ярополка. І от Ярополк, благий сей і милостивий норовом, страх божий маючи в серці, — так само, як і отець його мав страх божий, — і про все розваживши, не схотів учинити кровопролиття
Того ж року преставився князь Ярополк, місяця лютого у вісімнадцятий день, і покладений був у Янчинім монастирі [в гробниці] коло [церкви] святого Андрія [Первозваного].
І ввійшов брат його Вячеслав у Київ того ж місяця у двадцять і другий [день], у середу м’ясниць.
І довідався Всеволод, що Ярополк помер, а Вячеслав сидить у Києві, і, зібравши трохи дружини, з братом своїм Святославом і з Володимиром Давидовичем прийшли вони до Вишгорода, і стали тут, увійшовши в город.