Читать «Приватне доручення» онлайн - страница 65
Эдуард Исаакович Ростовцев
Якась несвідома тривога оволоділа Карпенком уже при першому погляді на людину, яка по- звірячому різонула бритвою по горлі Петра Громова. В шафі районного уповноваженого лежав вагомий доказ участі цієї людини в інших злочинах: формені штани з жовтогарячим кантом і протокол впізнання. Черговий по станції впізнав у ньому пожежника з ВОХРу, який за кілька хвилин до зникнення Коломийчука зустрівся з останнім.
Що ж тривожило Карпенка? Боязнь повірити в своє щастя: в те, що нарешті спійманий ватажок, чи небажання зізнатися собі в тому, що все це ще вимагає детальних доказід.
Ігор уважно вдивлявся в обличчя «кореспондента». Той відповідав йому байдужим нахабним поглядом, погладжуючи пальцями дві глибокі зморшки біля рота. Замість відібраних вчора штанів і сорочки, що несподівано стали незаперечним доказом, на ньому акуратно сидів новий парусиновий костюм.
Ігор помітив і начищені сандалети, і старанно виголене обличчя, і гладко розчесане пряме чорне волосся.
"Брюнет! Та він же брюнет!» Карпенко швидко дістав свій блокнот. Ось запис показань Миколи Петрова: «Інтересний такий. На зріст вищий за мене. Блондин…»
Інтересний… А цей? Стандартне, невиразне обличчя… Гладке чорне волосся. І раптом пригадав: шрам!
— Зніміть куртку! — різко наказав Карпенко.
Затриманий ліниво зняв свій парусиновий піджак.
Сильні, порослі густим чорним волоссям руки свідчили, що це була людина величезної фізичної сили.
— Підніміть руки!
«Кореспондент» байдуже виконав і цю команду.
«Жодної подряпини!» ледь не вигукнув Карпенко.
— Одягайтесь!
Коли той поправив на собі піджак, Ігор запитав:
— Так може все ж будемо розмовляти?
— Ні,— буденно озвався «кореспондент».
— Вивести!
Підполковник був збентежений. Помилився Микола Петров? А сержант з іноземного літака? Але ж факти свідчать, що «кореспондент» і є тією людиною, яка розшукувала Коломийчука! Черговий по станції ствердив це. Підтверджують і штани з жовтогарячим вохрівським кантом. Значить, в Клуші був хтось інший? Значить… Стій! Карпенко швидко зняв телефонну трубку;
— Товаришу майор, зайдіть до мене!
— Як ви провели впізнання затриманого? — запитав Ігор, ледь майор появився на порозі.
— Тобто, як? Звичайно. Як положено. Представили черговому по станції трьох людей, зодягнених в форму командирів ВОХРу, серед них був і цей «кореспондент». Черговий відразу ж упізнав його.
— Кого взяли в статисти?
— Двох наших співробітників. Вони зодягнули точнісінько таку ж форму, як на затриманому. Так їх трьох і поставили перед черговим.
— Прізвища співробітників?
— Сокуренко і Дриґало.
— Вони давно тут працюють?
— Тобто як? Дриґало взагалі місцевий, а Сокуренко, якщо не помиляюся, років зо три тут.
— А черговий по станції давно тут живе?
— Треба подивитись. — Майор дістав з шафи папку. — Так. Костишин Михайло Іванович, року 1920, проживає… народився у Стопачах, тут… Працює черговим на станції Стопачі півтора року. До цього був старшим стрілочником на тій же станції.
Карпенко люто глянув на майора.
— І ви вважаєте, що це впізнання було зроблене «як вимагається»?