Читать «Подорож на Пуп Землі (Т. 1)» онлайн - страница 118

Максим Кідрук

[63] Гостьовий будинок (ісп.) - разом з хостелами у Південній Америці досить поширені так звані гостьові будинки (англ. guest houses). Це звичайні житлові котеджі з кількома кімнатами для гостей, які здаються хазяями для мандрівників. У гостьових будинках ви не зустрінете стільки народу, як у хостелах, зате сервіс, як правило, кращий.

[64] Я з України… (ісп.).

[65] Австралія? Так, Австралія? (ісп.).

[66] Брехлива наука (англ.).

[67] Ceratonia siliqua - корені цього дерева можуть сягати 60 метрів у глибину, тому воно може рости просто посеред пустелі, висмоктуючи живильну вологу з найглибших земних товщ. Навіть зовсім юне деревце висотою не більше 50 см уже має корені, що вгризаються в ґрунт на 3-4 метри.

[68] Вулиця (ісп.).

[69] Оце то так! (англ.).

[70] Будь ласка, перевір, чи все в порядку, перед тим, як залишити це місце (англ.).

[71] Імператор.

[72] Місто в Іспанії, в якому протягом довгого часу містилася резиденція іспанських королів. У ньому також знаходяться стародавні римські акведуки - найбільші водоводи за всю історію Римської імперії. Акведуки збереглися до наших днів.

[73] Іспанський священик, солдат, історик та географ (1518-1554), одним із перших описав конкісту (іспанське завоювання) Південної Америки. Автор знаменитих «Хронік Перу».

[74] Сексуальна жінка (англ.).

[75] Ойянтайтамбо (кечуа Ollantaytambo) - визначне інкське місто на півдні Перу, розташоване за шістдесят кілометрів на північний захід від Куско. Стоїть на висоті 2792 метри над рівнем моря. В часи Інкської Імперії Ойянтайтамбо слугувало резиденцією для імператора Пачакуті. Складається з велетенських кам’яних терас та укріплень.

[76] Гроші! (ісп.).

[77] Давай, давай, давай! Ї-і-ідь, чувак! (англ.).

[78] Поїхали, прямо зараз! (ісп.)

[79] Привіт, друзі! Як справи? (англ. та ісп.).

[80] Як життя, народ? (англ.).

[81] Клімат більшої частини Перу є помірним. У найбільш заселених пустельних східних регіонах температура взимку не опускається нижче +14°С. Тобто обігрів там просто не потрібен. Через це перуанських теплоенергетиків та будівельників не навчають основ теплопостачання житлових будівель. Іншими словами, перуанські інженери просто не знають, як проектувати централізовані системи опалення.

14.09.2010