Читать «Україна радянська. Ілюзії та катастрофи «комуністичного раю»» онлайн - страница 198

Геннадій Єфіменко

• Національна політика більшовиків як засіб відродження імперії

• Казус Кривдонбасу: довкола справжніх обставин появи та зникнення ДКР

• Голодомор як закономірний результат більшовицької політики та особливості формування ілюзій в Україні в постголодоморні 1933—1938 рр.

• Більшовицькі «запаморочення від успіхів» та методи їх лікування

Сьогодні ці теми стали вкрай актуальними, і пропонована книжка може відповісти на чимало питань, які цікавлять і турбують кожного українця.

Володимир В'ятрович,

голова Українського інституту національної пам'яті

Примітки

1

Непіддатливими (фр.).

2

Провідні діячі Київської організації РСДРП(б) 1917 р.

3

Головне управління політичною освітою (Головполітпросвіта) — орган радянської цензури, що здійснював політико-ідеологічний контроль у галузі літератури і мистецтва з 1920 р.

4

Ідея «трьох шляхів розвитку революції» полягала в тому, що політична, економічна та культурна революція відбуваються паралельно і мають автономні центри. Пролеткульт претендував на сферу культури, тоді як політика відводилася до сфери партійного керівництва, а економіка підпорядковувалася профспілкам. У сфері мистецтва Пролеткульт сповідував нігілізм до культурної спадщини.

5

За час свого майже столітнього існування академія мала різні назви, що були закріплені її статутами. У 1918—1921 рр. це була Українська академія наук (УАН), у 1921—1936 рр. — Всеукраїнська академія наук (ВУАН), у 1936—1991 рр. — Академія наук УРСР (АН УРСР), у 1991—1993 рр. — Академія наук України (АН України), із 1994 р. вона називається Національною академією наук України (НАН України).