Читать «Містика сновидінь. Практичний сонник» онлайн - страница 18
Неля Шейко-Медведєва
Пеньок — бачити — стрес, відчай; сидіти на пеньку — матеріальні втрати, зубожіння.
Я заходжу в якийсь будинок (начебто, наш). В одній з кімнат, в кутку на стільчиках сидять Віктор і його батько-небіжчик. Останній щось розказує, точніше, втовкмачує синові. Прямо, на стіні — портрет Віктора. Він виглядає на ньому дуже старим, лисим, напрочуд схожим на батька. Я підходжу до свекра і кажу: «Ви звернули увагу, що на цьому портреті Віктор дуже скидається на вас?», Свекор, мовби не помітивши мене, продовжує розмовляти з сином. Я йду в кухню. Там порядкує свекруха в темному платті, чорній хустині. Не відповідає на моє вітання. Бурмоче собі: «І де вона взялася на нашу голову?» Я йду в зал. Там чимало людей. Сидять за довгим столом, гостяться. На протилежній від мене стіні з’являються двері. Відчиняються навстіж. В зал заходить Віктор і якась чорнява жінка. Обоє в дублянках, хутрових шапках. Гості вітають їх з одруженням, кричать: «Гірко!» Я вислизаю надвір. Там ніч. Ні місяця на небі, ні зорини. Йду наосліп, а куди — не знаю. Спотикаюся об пеньок. Сідаю на нього. Плачу.
Прокинулася я в сльозах, але розгадувати свій сон не стала, бо не було в мене в той час ні Сонника, ні подруги-порадниці. Подумала: «Я все ще люблю його, от і верзеться казна-що». Я згодом виявилося, що сон не лише провістив мені швидку смерть Віктора, але й підказав, що станеться це взимку (він був тепло зодягнений), показав, як виглядатиме після смерті (як старий батько), бо смертельна хвороба змінила його до невпізнання, й, головне, передбачив, що я «сидітиму на пеньку». Так і сталося. Взимку заявилися до нас спадкоємці Віктора — його нова дружина (про яку свекруха уві сні бурмотіла «І де вона взялася…») та його син від першого шлюбу й зажадали половину нашої квартири й дачі, котру будувала я. Судова тяганина все ще триває...»
Слива — якщо цвіте — невеселе дівування; сирітство, скромний достаток. На дереві чимало зелених слив — покращення матеріального становища сподівайтеся пізніше, в другій половині життя. Достиглі сливи на дереві — здобуте не принесе вам радості. Їсти сливи — до серйозного захворювання, зокрема, з’ява пухлин. Сон радить вам ретельно обстежитися.
Сосна — дерево, благословенне богами й тому вічнозелене. Гуляти між сос-нами — до міцного здоров’я і довголіття. Для хворого — одужання. Збирати шишки — несподівана радість.
Терен — цвіте — охолодження стосунків, перепони; тернові ягоди їсти — нездійсненні мрії; на кущі — нездоров’я, смуток. Хтось вручає тернову галузку — фізичні й душевні терзання.
Черемха — нещасливе кохання.
Шипшина — рвати ягоди — для чоловіка — зрада дружини, нареченої; для жінки — недовіра до оточуючих, люті ревнощі.
Яблуня — також сакральне дерево, символ кохання і родючості. Бачити яблуню, яка цвіте — щасливий сон, який обіцяє обопільне кохання, розквіт талантів. На яблуні достиглі яблука — примноження в родині: народження дітей, онуків, сімейна злагода. Їсти рум’яні, стиглі яблука — спокуса. Збирати гнилі яблука — до невдачі, до бідності.