Читать «Літургікон, або Служебник УАПЦ» онлайн

Автор неизвестен

Літургікон, або Служебник

На славу Святій, Єдиносущній, Животворчій і Нероздільній Тройці, Отцю, і Сину, і Святому Духові — на спасіння вірних Української Православної Церкви цю священну книгу «Служебник» до друку приготувала і зредагувала Комісія богослужбових книг Науково-Богословського інституту Української Православної Церкви в Сполучених Штатах Америки при архипастирській опіці й авторитетних порадах Високопреосвященніших Іоана — митрополита Української Православної Церкви Сполучених Штатів Америки, Іларіона — митрополита Української Греко-Православної Церкви Канади і Ніканора — архиєпископа Київського і Чигиринського і митрополита Української Автокефальної Православної Церкви на еміграції.

Собор єпископів Української Православної Церкви в Сполучених Штатах Америки благословляє цю священну книгу «Служебник» до друку і богослужбового вжитку.

† Митрополит Іоан

† Архиєпископ Мстислав

† Архиєпископ Володимир

Року Божого 1963-го, лютого 12 дня, у день Собору трьох Святителів — Василія Великого, Григорія Богослова й Іоана Золотоустого.

З огляду на вичерпання першого накладу цього «Служебника», що його видала наша Церква на чужині, та на зростаючий попит на неї в Україні, благословляю перевидати цю священну книгу другим накладом.

† Мстислав, митрополит УАПЦеркви

Провідна неділя, 7 травня 1989 р.Б.

Оселя св. ап. Андрія Первозваного, С. Бавнд Брук, Н. Дж США

Український центр візантиністики і патрології (Київ) за участи Колегії Патріярха Мстислава (Харків) і Львівського ставропіґійного братства апостола Андрія Первозваного (Львів) здійснює перевидання тексту «Служебника» в перекладі сучасною українською мовою, опублікованого Українською Православною Церквою в США 1963 р. Зберігаючи мову перекладу, редакція виправила наявні граматичні помилки й опечатки, усунула недоліки коректури, доповнила текст частинами, відсутніми у виданнях 1963 і 1989 pp. Використано «Служебник» свт. Петра Могили (1629), сучасні видання Антіохійської Православної Церкви, Елладської Православної Церкви, Російської Православної Церкви, Румунської Православної Церкви.

Видання Літургікона присвячене

15-ій річниці Першого Всеукраїнського Православного Собору 5-6 червня 1990 року і обрання Святішого Патріярха Мстислава

Вечірня

На всеношній священик облачається в єпітрахиль і фелон (священномонах — єпітрахиль і мантію), відкриває царські двері й кадить престол, жертовник і вівтар. Перед священиком іде диякон зі свічкою в руках. Тоді диякон виходить із вівтаря, стає перед царськими дверима й виголошує:

Диякон: Встаньте. Господи, благослови.

А священик, стоячи перед престолом, чинить кадилом знак хреста й виголошує:

Священик: Слава Святій, Єдиносущній, і Животворчій, і Нероздільній Тройці завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Люди: Амінь.

Священик кадить іконостас, весь храм і людей. Перед ним іде диякон зі свічкою в руках. Тоді священик повертається до вівтаря, зачиняє царські двері й проказує тихо світильничні молитви. Диякон же виголошує велику єктенію.

На повсякденній і великій вечірні священик, наклавши на себе єпітрахиль, відсуває катапетасму, виходить північними дверима і, ставши перед зачиненими царськими дверима, робить малий поклін і виголошує: